poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Prawdziwa historia oparta na fałszu

 

   Dziś będzie inaczej, dzisiaj będzie poważnie, dzisiaj nie będę ironizować... za bardzo.
Znacie tą sytuację gdy ty i druga osoba opisujecie pewną sytuację, i wychodzą dwie totalnie różne wersje. I wiecie to, oświecę was, obie nie są prawdziwe, bo obie opierają się na emocjach i odczuciach drugiej osoby, bo każdy z nas ma rację. Tylko któraś strona ma zawsze jej mniej, czemu zazwyczaj ze względów kulturowych czy zasad. Lecz nie o tym, miałam przyjaciółkę i niech tyle wam wystarczy na jej temat, już w trakcie naszej znajomości zaczęły ją dopadać dziwne myśli, nie , nie samobójcze. Chciała imprezować, pić ,ćpać itp itd, i nawet nie chodziło o fakt akceptacji, laska się chciała zwyczajnie wyszaleć. Nasz kontakt się powoli urywał, ona mnie nie słuchała ,żeby się ogarnąć ,a ja nie mogłam na to patrzeć, szala goryczy się przelała. I mimo przeprosin nie gadamy.
   To słowem wstępu bo nie chce pisać o tym co działo się między nami czy oceniać jej postepowania bo nie jestem od tego. Chce pogadać o czymś innym. Ostatnio odkryłam ,że dziewczyna pisze i robi to całkiem dobrze. Jakie jednak było moje zdziwienie,że opisuje swoje życie.Mimo zdolności literackich i ciekawego pióra przeraziło mnie parę rzeczy. PO pierwsze wymienianie miejsc i osób z imienia i pseudonimu. W połączeniu z tym,że dodawane wpisy są dość w charakterystycznej tematyce... ciekawie by nie było , jakby któregoś dziewczyna się do tego dobrała.Myślałam,co tam fikcja literacka.... I nagle nagle się dowiaduje,że nie że chuja ,że tak jest bo o tym wszyscy w mieście już mówią.
  To też nie jest najgorsze, dziewczyna jest zgubiona,piwo za piwem, narkotyki, cięcie. I co i co , cóż to ,że ludzie to debile.Na pewno część z was kojarzy jak działa wattpad, ludzie piszą inni komentują.
I myślałam,że znajdzie się ktoś mądry, kto może nie zgłosi do moderatora, bo do chuja pana dane wrażliwe koleżanka udostępnia, ale może chociaż napiszę,że dziewczyna ma problem i on jakoś to pociągnie. Wyszukiwałam komentarza z serii masz problem to napisz do mnie. NIC , ni literki. Za to pochwały pisania, które akurat jest dobre, i tego jak fajnie się czyta książki o ćpaniu. TA fajnie , póki jest happy end, a nie oszukujmy się w to powątpiewam w tej sytuacji. Dlaczego ludzie jarają się tym,że dziewczyna chce się zabić. Czemu oglądając "Salę samobójców" na żywo nie chcemy pomóc tylko jaramy się staczającym człowiekiem. Dlaczego tak łatwo zrobić karierę na tym,że umieramy.
   Nie chciałam a czuje się tak jakbym pisała nagle dla emo nastolatków. Sama myślę o tym czy może gdybym nie zerwała kontaktu, to może inaczej by się potoczyło, może nie weszłaby w to towarzystwo, może to wszystko potoczyłoby się inaczej.
   Jeśli istnieje ktoś kto chciałby przeczytać słowa zagubionej dziewczyny mogę postarać mu się wysłać linka, ja już raczej nie pomogę , ale może komuś się uda. Ze mną niestety nie chce mieć już kontaktu.Wtedy prosiłabym jednak o nieujawnianie informacji źródła.

Zostawiam was z umierającym sumieniem i tą piosenką
18 komentarzy:

 1. Nie obwiniaj się za to, że nie pakowałaś się w coś, przed czym instynkt Cię powstrzymywał - gdybyś go przełamała, na pewno nie byłoby lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. No niestety, czasem ludzie wybierają złą drogę. My nie mamy na to wpływu. :(

  OdpowiedzUsuń
 4. niestety niektórzy pod wpływem chęci zaimponowania komuś czy dopasowania się do towarzystwa potrafią zmienić się diametralnie.. widać, że to co się stało z tsą dziewczyną nie tylko ją pociągnęło na dno, bo również Tobie wpływa na psychike, ze taka krzywda się jej dzieje.. czy sama nie mogłabyś zgłosić tego komuś jej bliskiemu, a najlepiej komuś z jej rodziny? przecież obca osoba nie ma jak pomóc.. co dadzą słowa przez internet, skoro i tak ona nic sobie z nich nie zrobi. Tu nie ma co czekać, powinnaś reagować jak najszybciej :< a co do komentowania przez niektóre osoby wpisów o ćpaniu, piciu alkoholu czy gorszych rzeczach to zapewne większośc mysli, że to tylko taki styl pisania i to nie jest naprawdę..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety na nią i mają duży wpływ takie osoby z internetu , dodatkowo moja ostatnia rozmowa z nią oraz jej znajomymi zakończyła się stwierdzeniem,że jestem ta zła i podła i ona chce się tylko bawić.Z rodziną nie posiadam żadnego kontatku ani nie mam opcji go nawiązania.:(

   Usuń
 5. z doświadczenia wiem, że bardzo duży wpływ na nas mają znajomi i osoby z którymi utrzymujemy kontakt i jako starsza koleżanka powiem Ci, byś rozsądnie dobierała znajomych! Mi o tym powiedziano dopiero na studiach i bardzo żałuję, że nikt wcześniej nie otworzył mi oczu. teraz utrzymuję kontakt tylko z osobami, które mnie wspierają, które potrafią pogratulować, motywować i razem ze mną cieszyć się z sukcesów!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mega post za inspirował mnie post :D pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdy z nas ma prawo do wyboru własnej drogi ...

  OdpowiedzUsuń
 8. Próbowałaś zrobić co mogłaś, nie obwiniaj się o to, że nie zapobiegłaś temu, co się dzieje. Każdy wybiera własną drogę i ma własny rozum. Mam jednak nadzieję, że tej dziewczynie uda się wyjść z tego bagna.

  ankuuls.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety Ty już nie jesteś w stanie pomóc. Zrobiłaś to co mogłaś. Może kiedyś zrozumie, a może stanie się zwyczajną ćpunką. Nie masz się o co obwiniać. Tacy ludzie nie są warci naszej uwagi, bo nie raz możemy przez nich cierpieć. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 10. Czasem ludzie popełniają błędy, każdy je popełnia :) niektórzy wybierają drogę która nigdy nie powinni iść :)

  Kiudlis.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety ludzie się zmieniają nie zawsze na lepsze.
  Trzeba szukać nowych, wspaniałych osób :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie każdy wybiera dobrą stronę

  http://kataszyyna.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ludzie wyprawiają naprawdę złe rzeczy, żeby zaimponować innym;/

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam nadzieję tylko, że wszystko się jakoś ułoży, bo błędy są po to, żeby je popełniać.

  OdpowiedzUsuń
 15. Very cool post, dear! Video beautiful <3
  I'd be happy blogging friendship and mutual subscription ♥
  Julia Shkvo

  OdpowiedzUsuń
 16. Ludzie nie muszą być świadomi tego kiedy trzeba pomóc drugiej osobie. Nie można ich za to winić. Zgłoś to gdzieś i spróbuj pomóc tej dziewczynie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 by blondmadness , Blogger